Przekaż jeden procent swojego podatku na cele statutowe FundacjiPrzekaż jeden procent swojego podatku na cele statutowe FundacjiPrzekaż jeden procent swojego podatku na cele statutowe FundacjiPrzekaż jeden procent swojego podatku na cele statutowe Fundacji

Gdzie działamy?

Kiabakari to nazwa niewielkiej afrykańskiej wioski, w której od ponad 20 lat mieszka i pracuje polski misjonarz, ks. Wojciech Adam Kościelniak, jeden z założycieli Fundacji. Jego wizja rozwoju tego miejsca stanowi dla wielu prawdziwą inspirację.

Kiabakari to magiczne miejsce, mimo że na pozór wygląda jak każda afrykańska wioska

    Od począrku pragnął on, by praca, którą wykonuje miała wymiar nie tylko duchowy, ale również zaspokajała potrzeby ciała i umysłu okolicznych mieszkańców. Stąd właśnie narodził się pomysł, by w Kiabakari stworzyć ośrodek zdrowia oraz szkołę, a także powołać do życia projekty, które ułatwiłyby szansę rozwoju tym najbardziej dotkniętym przez los.

Kiabakari położone jest w bezpośredniej bliskości Jeziora Wiktorii. Duża część miejscowej ludności trudni się rybołóstwem.

    Kierowani jego wizją chcemy pomagać tak, by rzeczywiście przeniosło to wymierny skutek, aby konkretną pomoc otrzymywały konkretne osoby oraz, aby rozpoczęte przez nas projekty mogły istnieć i rozwijać się samodzielnie przy wsparciu lokalnych wspólnot, a nie być tylko jednorazową akcją.

W 2008 roku dzięki staraniom ks. Wojciecha Kościelniaka w Kiabakari rozpoczął działalność nowocześnie wyposażony ośrodek zdrowia.

 

   Nasza działalność nie jest nastawiona na osiąganie zysku - informacje o postępie prac przy każdym z projektów oraz o tym co dzieje się z pieniędzmi przeznaczonymi na nie są na bieżąco umieszczane w odpowiednich sekcjach strony internetowej Fundacji. W ten sposób mają Państwo pewność, ze trafiają one naprawdę tam, gdzie były przeznaczone.

Chcielibyśmy, aby taki widok stał się w Afryce rzadkością. Każde dziecko ma prawo do nauki!

 

 

 

Przeczytasz więcej klikając tutajdo góry
Przekaż 1% podatku dla dzieci w Afryce Wschodniej - e-pity 2014
-"ORGANIZACJA

Fundacja Kiabakari

ul. Wysłouchów 40/57, 30-611 Kraków
fax (12) 294 28 70
NIP: 6751411764
REGON: 120880519

email: fundacja@kiabakari.org

Nasza Fundacja jest ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS 0000325046
mapa strony

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu